Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Výrobní možnosti > Svařování TIG

Svařování TIG

Technologii svařování TIG využíváme především k výrobě výrobků z nerezových materiálů a hliníku. Výrobky jsou spíše drobnějšího charakteru.

Technologii svařování TIG se také říká obloukové svařování netavící se elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu. Jedná se o tavnou metodu svařování elektrickým obloukem, která se používá především pro svařování hliníku, nerezu a slitin mědi.

Disponujeme zkušenými svářeči

Velkou výhodou TIG svařování je maximální kontrola svarové lázně. To ovšem vyžaduje velmi zručné svářeče s potřebnými školeními a certifikáty, kterými u nás disponujeme. Všichni naši zaměstnanci prochází pravidelnými školeními, abychom dokázali udržovat naši vysoce kvalitní práci na co nejvyšší úrovni.

Princip svařování TIG

Svařování TIG je velice podobné technologii svařování plamenem. Při svařování se používají neodtavující se wolframové elektrody, které se vyrábí nejčastěji z wolframu, případně z jeho slitin. Stejně jako u MIG sváření se i zde používá inertních plynů, které chrání svarovou lázeň a zároveň i jednotlivé elektrody. 

V momentě svařování netavící se elektrodou v ochranné atmosféře s inertním plynem, hoří elektrický oblouk mezi wolframovou elektrodou a základním materiálem. Vzniklé teplo natavuje svarové hrany základního materiálu případně i přídavný materiál.

Svařování střídavým proudem

Svařování střídavým proudem, označované jako TIG AC, používáme pro svařování kovů, jako jsou mosaz, hliník, bronz a slitiny, na jejichž povrchu lze počítat s výskytem ochranného a izolačního oxidu. Velice často používáme techniku svařování střídavým proudem na hliníkové sváry a to z toho důvodu, že ačkoliv teplota tavení hliníku je 650°C, tak na povrchu hliníku se nachází tenká, kompaktní vrstva oxidu hlinitého, jehož bod tavení je více než 2000°C.

Nezávazná poptávka >